Popular Projects

Language options coming soon. Please contact with us on contact menu for istanbul projects.

Yedi Mavi

Kalkavan, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığı, ihalesi iki yıl önce gerçekleştirilen TOBB'a ait Zeytinburnu arazisi üzerine yeni bir proje geliştiriliyor. Detayları sır gibi saklanan projenin satış ofisi hazırlanıyor. Projenin ismi Yedi Mavi olarak belirlendi. 73 bin metrekarelik arazinin sahil yoluna ve denize 250 metre cephesi bulunuyor. Ön talep süreci başlayan projede otel, alışveriş merkezi, ofis ve rezidanslar bulunuyor. Konutların yüzde 80'i deniz manzarasına sahip olacak. İnşaatın 3 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Blue lake Küçükçekmece

Dünyanın sayılı lagün göllerinden biri olan Küçükçekmece Gölü'nün kıyısında hayata geçirilen Blue Lake Küçükçekmece projesinde lansman öncesi satışlar başladı. Küçükçekmece Gölü'ne sadece 85 metre uzaklıkta yer alan projeni bir tarafı göl, diğer tarafı deniz ve yeşil alanlarla çevrili. Konum itibariyle Basın-Ekspres Yolu, TEM ve E5 gibi ana ulaşım arterlerine çok yakın olan projenin değeri İstanbul’un mega projesi Kanal İstanbul ile daha da yükselecek. Blue Lake Küçükçekmece projesi 19 bin metrekare balkon ve teras alanıyla İstanbul'un en ferah projelerinden biri.


Deniz ve göl manzaralı dairelerin bulunduğu Blue Lake Küçükçekmece projesinin iç mimarisini Chapman Taylor üstlendi. Projede 3 adet yüzme havuzu ve bazı sosyal donatılar blokların en üst katında yer alıyor. Böylelikle deniz ve göl manzarasını izleyerek havuz keyfi yapmak mümkün. 

Sea Pearl Ataköy

İstanbul Avrupa Yakası'nda denize en yakın konut projelerinden biri olma özelliğine sahip olan Sea Pearl Ataköy'de resmi satışlar 18 Mart 2015 tarihinde başladı. 8 residence kulesi ve 1 otelden oluşan proje, yerli ve yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor. Zeminden zirveye, kapanmaz deniz manzarasına sahip olacak Sea Pearl Ataköy'de konutların yanı sıra 5 yıldızlı otel, alışveriş alanları ve restoranlar yer alacak. Projenin denize olan kıyısı, halkın kullanımına açık olacak. Yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen Sea Pearl, Dubai’de düzenlenen Cityscape Global 2014'te görücüye çıktı. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu Cityscape Global 2015'te yaptığı açıklamada projenin yüzde 35'ini sattıklarını, bu oranın yüzde 20'lik kısmını ise yabancı yatırımcıların oluşturduğunu söyledi. 

Büyükyalı

Zeytinburnu Kazlıçeşme'de 111 dönümlük arsa üzerine kurulacak projenin detayları belli oldu. Özak-Yenigün ve Ziylan ortaklığı imzası taşıyan projenin adı "Büyükyalı" olacak. Konut, otel, ofis ve ticari ünitelerden oluşan projede 1.800 bağımsız bölüm bulunuyor. Büyükyalı projesi tamamlandığında 5 bin 500 kişi yaşayacak. Projenin inşaatında günde 300 kişi çalışacak. Büyükyalı projesi kapsamında 1.500 kişi kapasiteli 1 adet cami ve 1 adet okul alanı inşa edilip, kamuya terk edilecek.


Mevcut proje sahasında geçmişte askeri alan olan ve tank bakım atölyesi olarak kullanılan yapılar bulunuyor. Arsa üzerinde tescilli olarak gösterilen yapılar korunacak ve restore edilecek. Yerinde olmayan yapılar için de rekonstrüksiyon (yeniden inşa) gerçekleştirilmesi şartıyla kentsel tasarım projesine göre uygulama yapılacak.

Pruva 34

Doğa Şehircilik'in 2004 yılında Sümerbank'tan satın aldığı Bakırköy-Ataköy arsasına inşa edilen projenin adı Pruva 34 oldu. Sahil şeridinde uzun süredir satışa çıkması beklenen Pruva 34 projesinde rezervasyonlu satışlar başladı. İnşaatı hızla devam eden projede 7 konut bloğunun yanı sıra 2 otel bloğu ve 1 apart otel bloğu yer alıyor. Otel ve apart bloklar projeden bağımsız olarak tasarlandı. Pruva 34 projesindeki daireler deniz manzarasına sahip.

Bizim Evler 7

Ispartakule’nin en büyük yatırımcısı İhlas Yapı A.Ş, Bizim Evler markalı projelerine bir yenisini daha ekliyor. Uzun zamandır merakla beklenen Bizim Evler 7’de 10 günlük ön talep sürecinden sonra satışlar başladı. Bizim Evler markalı altı projesiyle bölgenin en büyük yatırımcısı olarak öne çıkan İhlas Yapı, Bizim Evler 7 projesiyle sektördeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bizim Evler 7, konumu itibariyle panoramik Küçükçekmece Gölü manzarası ve Marmara Denizi’ne hakim bir manzaraya sahip. TEM Otoyolu’nun yanı başında konumlanan Bizim Evler 7, Avrupa Konutları Ispartakule projesine komşu konumda. 

 

İhlas Yapı A.Ş’nin Ispartakule’deki en yeni projesi Bizim Evler 7’de talep patlaması yaşandı. Satışa çıktığı gün yüzde ellisi satılan projeye yatırımcılardan ilgi devam ederken, bölgedeki Bizim Evler markalı projeler de Ispartakule’yi gayrimenkul yatırımında zirveye taşıyor.

Bizim Evler 6

Bizim Evler markalı altı projesiyle Ispartakule’nin en büyük yatırımcısı olarak öne çıkan İhlas Yapı, büyük ilgi gören Bizim Evler 6 projesinin “Metro” etabını satışa sundu. Şimdiden yoğun talep alan projenin teras evleri büyük ilgi görüyor. Bölgenin en büyük projesi olarak konumlanan Bizim Evler 6, yeni etabıyla birlikte daha geniş peyzaj, sosyal yaşam ve spor alanlarına sahip olacak. Yapımı devam eden Bizim Evler 6 projesinin hemen yanında bulunan 28 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde geliştiren yeni etap, etüt çalışmaları devam eden metro hattının Ispartakule durağında yer alıyor. Projenin bu özelliğiyle birlikte yeni etabın adı “Bizim Evler 6 Metro” olarak lanse edildi.

Vadi istanbul Park

Türk inşaat sektörünün sembol projesi Vadistanbul’un son etabı Vadistanbul Park, 9 Şubat Salı günü Çırağan Sarayı’nda düzenlenen lansmanla satışa sunuldu. Bir süredir ön talep toplanan proje, yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Projenin yüzde 23'lük kısmı lansman öncesinde satıldı. 


Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu, 934 metrelik bir Havaray hattı olarak Vadistanbul’un yatırımcıları tarafından inşa edilecek ve bu Havaray hattı projeyi şehrin Metro ağına bağlayacak. 2017 yılı itibariyle İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği öngörülen Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanı sunabilen yeni bir kent merkezi özelliğine sahip. 1 milyon 350 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul’un son konutlarının yer aldığı Park etabı, yeşille mavinin buluştuğu özel bir noktada konumlanıyor. Projeyi boydan boya kat eden Sadabad Vadisi’yle eşsiz bir donatıya sahip olan projede dere etrafında oluşturulacak yürüyüş yolları, kafeler ve restoranlarla benzersiz bir yaşam alanı sunulacak. Toplam inşaat büyüklüğü ve 2,5 milyar dolarlık planlanan hasılatı ile Vadistanbul; İstanbul ve Türkiye’nin dünya gayrimenkul piyasasındaki imajına büyük katkı sağlıyor.

Please reload